Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 20.04.2024, 10:53

Цікава робота гуртків!

Понад десять років експедиція Нової Археологічної Школи (м. Запоріжжя) під керівництвом Тубольцева Олега Валентиновича веде дослідження пам’ятки ранньої бронзової добиГенералка-2 (IV-III тис. до н.е.)на острові Хортиця і більшу частину цього часу у дослідженнях беруть участь вихованці археологічного гуртка Осипенківської ЗОШ.

Дванадцять юних археологів, серед яких вже є ветерани із двома-трьома польовими сезонами за плечима (Кривцун Антон, Борова Анастасія, Зубко Лілія, Гуйвик Ольга, Угрін Андрій, Петренко Ілля, Мельничук Нікіта) та новачки (Панченко Анастасія, Мельничук Каріна, МетлицькаНаталя, Великанов Єгор, Свистун Максим)під керівництвом вчителя історії Гуйвика Олексія Віталійовича прибули в серпні 2018 року до табору Нової Археологічної Школи.

Погода цього року ніби знущалася з археологів: спочатку спека, що перетворювала землю на камінь, і доводилося над розкопами напинати тенти, щоб можна було працювати, раптом змінилася неймовірними дощамиі наші чудові розкопи (фото) перетворилися на басейни (фото). Двічі ми вичищали розкопи від бруду і мулу і двічі їх знову по вінця заливала водою чергова злива.

Поки працювати у розкопах не було можливості, у приміщенні музею  Національного заповідника «Хортиця» велася камеральна робота - склеювання, замальовування та опис керамічної колекції Генералки-2, яка на сьогодні налічує понад 170 одиниць посуду.(фото)

Нажаль, усе має властивість закінчуватися. Тиждень промайнув, наче один день. Під перестук вагонних коліс ми повертаємося додому. До побачення, Хортиця! До зустрічі у наступному році!

Від імені гуртківців

Гуйвик Олексій Віталійович,

керівник  археологічного гуртка Осипенківської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Переглядів: 256 | Додав: Svetlyachok | Рейтинг: 0.0/0
Ім`я *: