Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 24.04.2024, 20:40

Виставка " Український одяг як генетичний код Східної Слобожанщини"

Впродовж тижня в нашій школі можна було відвідати незвичайну виставку " Український одяг як генетичний код Східної Слобожанщини", котра прибула до нас із міста Бахмут ( бувший Артемівськ ), що є сьогодні прикордонною територією, близькою до воєнних дій на Сході України. Вже майже два роки, як бахмутці вирішили довести, що вони  є патріотами - українцями, вийшовши на вулиці рідного міста в різноманітному українському вбранні та закликавши одягати його не лише на свята, а й в будні.

Учні 8-Б класу під керівництвом Новосели Т.А. організували та провели цікаві екскурсії для рідної школи. Найактивнішими екскурсоводами стали Майборода Вікторія, Матечуч Вікторія, Галемова Ольга, Степанченко Руслана, Петрова Анна, Барун Олександр, Самодуров Влад, Падалко Олександр, Пасько Ольга, які розповіли про особливості давніх таємниць виготовлення одягу з коноплі та кропиви, про історичні причини різноманіття ознак різних областей України на бахмутському вбранні та розглянули детально окремі елементи українського костюму: юпку (правопис правильний), спідницю, плахту, корсетку, безрукавку, сорочку та саму вишиванку. Відвідувачам виставки було цікаво дізнатися про прикраси ( коралі, дукачі, намисто ) та історію - легенду весільного вінка даного локусу.

Дякуємо бахмутцям за такий приклад громадянського єднання та пропонуємо усім осипенківцям підтримати їх на практиці.

Переглядів: 232 | Додав: Svetlyachok | Рейтинг: 0.0/0
Ім`я *: